O MNIE

Moja historia z odchudzaniem i zdrowym stylem życia rozpoczęła się w bardzo typowy sposób. Jako młody człowiek, chodzący jeszcze do szkoły średniej, nigdy nie zastanawiałem się nad tym, jakie zagrożenia niesie nieprawidłowy tryb życia.

Wielokrotnie z kolegami po szkole chodziliśmy palić papierosy, nadużywaliśmy w znacznym stopniu alkoholu pod różną postacią oraz próbowaliśmy przeróżnych używek. Samo odżywianie również nie należało do imponująco zdrowych. Jadaliśmy często szybkie, niezdrowe i tłuste posiłki. Jak większość młodych ludzi, nie miałem czasu na to by zjeść normalny, zdrowy domowy posiłek.

Taki tryb życia prowadziłem przez cały okres trwania szkoły zawodowej. Na domiar złego, w ostatnim roku szkoły, na praktykach, podczas pracy jako ślusarz spawacz, spadła mi na stopę półtonowa stalowa płyta, łamiąc mi ją w trzech miejscach. Z nogą w gipsie chodziłem ponad 4 miesiące, gdzie po zejściu całej opuchlizny i obrzęków gips zrobił się za luźny, co skutkowało nieprawidłowym zrośnięciem się mojej nogi. Po ponownym łamaniu nogi i ponownym jej nastawianiu, noga wylądowała w gipsie na kolejne 3 miesiące.

Sytuacja ta sprawiła, że praktycznie przestałem wykonywać jakikolwiek wysiłek fizyczny. Z braku zajęcia oraz możliwości normalnego poruszania się, większość czasu siedziałem w domu i objadałem się, co sprawiało, że zacząłem w szybkim tempie przybierać na wadze.

Po zakończeniu leczenia i ukończeniu szkoły podjąłem się pracy zawodowej jako ślusarz spawacz w prywatnej firmie, gdzie pracowałem po 10 – 12 godzin dziennie w szkodliwych warunkach. Po pracy zawsze byłem tak „padnięty”, że na nic nie miałem siły ani ochoty. Jedynie w każdy weekend szliśmy „imprezować do upadłego”.

Taki stan rzeczy trwał przez jakieś dwa lata. Szczerze mówiąc nie miałem w ogóle życia prywatnego i z nikim się nie spotykałem. Mój świat kręcił się tylko wokół mojej pracy i snu, po jej zakończeniu. Nie widziałem innej możliwości jak tylko trwać w takim życiu, pracując i upijając się w weekendy.

Bardzo szybko okazało się również, że robię się coraz słabszy, okrąglejszy, zaniedbany i mniej atrakcyjny. Nie dbałem o siebie w ogóle. Traciłem stopniowo znajomych, przyjaciół i praktycznie nie widziałem żadnego rozwiązania, które pozwoliłoby przerwać ten stan rzeczy.

Po pewnym czasie, zacząłem miewać coraz to częstsze i silniejsze ukłucia i bóle serca. Zaczęło robić się naprawdę nieciekawie. Szybko okazało się, że mam poważną arytmię serca, która skutkowała niedomykaniem się lewej zastawki dwudzielnej serca. Byłem naprawdę przerażony, zwłaszcza gdy zobaczyłem przepisane mi leki. Dowiedziałem się, że takie leki stosuje się już w zaawansowanych chorobach serca. Lekarz nakazał mi oszczędzać się i nie wykonywać żadnego większego wysiłku.

Wtedy jeszcze byłem szczerze przekonany, że każdy człowiek ma swoje przeznaczenie i skazany jest na swój los. Uważałem, że nie wszyscy mają szczęście. Sądziłem, iż ja właśnie go nie posiadam.

Kiedy wszystko wydawało się już beznadziejne, przerażenie chorobą serca sięgało zenitu, postanowiłem coś z tym zrobić i to zmienić. Był to okres, kiedy Internet nie był jeszcze aż tak rozpowszechniony, a informacje związane z możliwymi skutkami grożącej mi choroby nie były jeszcze w naszym kraju szeroko dostępne. Nie miałem się zatem kogo poradzić, a i specjalnie nikt mi nie chciał pomóc. Ci, którzy posiadali wiedzę w tej dziedzinie, ukrywali swoją wiedzę przed innymi po to, aby mogły rozwijać się firmy farmaceutyczne.

Wtedy właśnie nastąpił przełom. Postanowiłem na przekór wszystkim i wszystkiemu zmienić swoje życie. Powiedziałem sobie, że los nie będzie rządził moim życiem. Wbrew zaleceniom lekarza, pomimo zmęczenia pracą zawodową, wystartowałem w półmaratonie, który organizowany był w mojej rodzinnej miejscowości. Dystans 21 km pokonałem częściowo biegnąc, a częściowo maszerując, ale ostatecznie udało mi się go ukończyć. Oczywiście przez kolejne dwa tygodnie nie mogłem ruszyć się z łóżka.

Był to pierwszy krok do przełamania się i podjęcia próby jakiejkolwiek zmiany w moim monotonnym życiu. Po ustąpieniu wszelkich „zakwasów” i bólu mięśniowego, zacząłem biegać systematycznie, pomimo zmęczenia po pracy. W weekendy już nie wychodziłem na alkoholowe libacje, lecz na spacery do lasu, jeździłem na rowerze lub uczęszczałem na zawody sportowe. W międzyczasie wykonałem sobie prywatnie szczegółowe badania, za które słono zapłaciłem. Okazało się jednak, że wysiłek fizyczny jest właśnie wskazany na moja dolegliwość.

Startując systematycznie w różnych biegach ulicznych zacząłem poznawać przeróżnych ludzi, którzy tak jak ja borykali się z różnymi problemami. I tak zacząłem przyswajać sobie zasady funkcjonowania naszego organizmu. Poznałem kiedyś także pewnego profesora, z którym zaprzyjaźniłem się i który wyjawił mi pewne ukrywane tajemnice związane z odchudzaniem i metodami treningowymi.

W międzyczasie okazało się, że moja nadwaga szybko spadła, a problemy z sercem niespodziewanie znikły. Byłem tym faktem bardzo zaskoczony, nie ukrywając przy tym swej radości. Wtedy uświadomiłem sobie, że tak naprawdę, to my sami jesteśmy odpowiedzialni za swój los i życie. To właśnie my tworzymy własny scenariusz i tylko od nas zależy, jak przeżyjemy swój czas, który został nam dany.

Kiedy już moja sprawność fizyczna i wydolność organizmu uległa poprawie, otrzymałem wezwanie do wojska. Odszedłem z pracy i zmieniłem zupełnie swój styl życia. W wojsku jeszcze bardziej poprawiłem swoją sprawność fizyczną i w dodatku okazało się, że zacząłem znakomicie sobie radzić w różnych innych konkurencjach sportowych, typowo wojskowych. Ze względu na wyniki sportowe, zostałem przeniesiony na halę sportową, gdzie mogłem rozwijać swoje zdolności i zamiłowania.

Po zakończeniu zasadniczej służby wojskowej postanowiłem pozostać w wojsku jako żołnierz zawodowy. W międzyczasie ukończyłem szkołę średnią a później studia wyższe z Wychowania Fizycznego i Rekreacji Ruchowej, dzięki czemu zostałem nieetatowym instruktorem sportu. Dzięki temu miałem możliwość rozwijania swoich umiejętności w tym kierunku. Zaangażowałem się w przygotowywanie żołnierzy do sprawdzianów z wychowania fizycznego, prowadziłem zgrupowania ze sportowcami celem przygotowania ich do mistrzostw Wojska Polskiego, gdzie moi podopieczni zdobywali medale. Zacząłem również tworzyć swoje własne programy do pracy z żołnierzami, którzy chcieli schudnąć i przygotować się do obowiązkowych egzaminów sprawnościowych.

Sam zacząłem trenować wyczynowo biegi długie, gdzie osiągałem znakomite wyniki i zdobywałem medale na mistrzostwach Polski i Wojska Polskiego. W międzyczasie, jako Trener zacząłem również prowadzić sekcję lekkoatletyczną z młodzieżą w małym gminnym klubie, gdzie miałem grupę ponad 20 osób dziewcząt i chłopców. Moi młodzi podopieczni również osiągali znakomite wyniki sportowe.

Organizowałem także przeróżne obozy kondycyjne i odchudzające w górach oraz nad morzem dla ludzi z przeróżnymi schorzeniami i nadwagą. W chwili obecnej lubię pracować z ludźmi, których już wszyscy „spisują na straty”. Chcę pomagać innym pokonywać problemy, z którymi sam się zmagałem. Wiem bowiem jak to jest, kiedy nikt Ci nie chce pomóc, a sam nie masz tyle samozaparcia, aby zmienić coś w swoim życiu i kiedy nie wiesz co właściwie powinieneś zrobić, aby schudnąć skutecznie, zdrowo i już na zawsze.

Obecnie jestem prywatnym konsultantem aktywnego odchudzania, indywidualnym trenerem biegaczy wyczynowych oraz amatorów. Prowadzę odrębną, małą grupę sportowców seniorów. Prowadzę własną szkołę odchudzania, wciąż rozwijając swoje doświadczenia po to, aby pomagać innym zmieniać swoje życie na lepsze.

Mnie udało się tego dokonać, choć nie było to łatwe. Do wszystkiego musiałem dochodzić samodzielnie, wszystkiego trzeba było uczyć się metodą prób i błędów. Kosztowało mnie to bardzo dużo wysiłku, wyrzeczeń i poświęcenia oraz pieniędzy. Gdybym dawniej miał tę wiedzę, doświadczenie i umiejętności co teraz, osiągnąłbym swój cel zdecydowanie szybciej, oszczędzając sobie wiele bólu i pieniędzy.

Osobiście, jeżdżę dziś na nartach, pływam, wędruję i biegam po górach, startuję w zawodach biegowych, obecnie już tylko amatorsko, uczestniczę w biegach na orientację, od czasu do czasu gram w siatkówkę, tenisa stołowego, jeżdżę na rowerze, ćwiczę gimnastykę, wykonuję ćwiczenia fitness a także strzelam z broni krótkiej i długiej. Próbowałem również swoich sił w zajęciach Taekwondo (sztukach walki). Moim celem i marzeniem jest jeszcze zapisać się na kurs spadochronowy AFF. Zawsze chciałem zaznać tej adrenaliny i poczuć się wolny jak ptak, lecący sobie swobodnie w powietrzu.

Ty również możesz tego dokonać, musisz tylko w to uwierzyć i jeśli skorzystasz z moich rad, to zmienisz swoje życie na lepsze już na zawsze.

Tak się szczęśliwie składa, że pracując jako Trener osobisty (Personalny) aktywnego odchudzania i jako dietetyk, gdzie wiążę pasję z pracą. Po pierwsze realizuje swoje przyjemne zainteresowania, które są pracą z ludźmi nad rozwojem ich sprawności fizycznej, wyglądu i samopoczucia. A po drugie, w między czasie sam systematycznie trenuję oraz biegam, co daje mi ogromną satysfakcję jak i radość z tego co robię. Realizuję treningi indywidualne (personalne) na hali przy stadionie, jak i u klienta w domu, a także i w terenie. Prowadzę również zajęcia online.   

Pomysł na prowadzenie bloga spowodowany był potrzebą ludzi, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu. Zmian w poprawie swojej sprawności fizycznej, kondycji, ukształtowania sylwetki, racjonalnego i zdrowego odżywiania, a także silnego charakteru. Ale przede wszystkim, dla tych którzy chcą w końcu przemiany w własnym życiu. Moje propozycje skierowane są do wszystkich bez wyjątku, tych co są ambitni, tych, którzy wiedzą czego chcą, a także pragną rozpocząć pracę nad sobą, chcąc się rozwijać …  

 

 

 

 

Jeżeli Chcesz poznać mnie jeszcze lepiej, to zapraszam do polubienia mnie na facebooku ( fanpageu ) gdzie znajdziesz o mnie mnóstwo informacji 😉

 

Natomiast jeśli Chcesz poznać podstawowe sposoby aktywnego odchudzania, które pomogą Ci poprawić wygląd zewnętrzny i samopoczucie, to zapraszam do pobrania bezpłatnego biuletynu, wraz z raportem specjalnym, wpisując swoje dane w poniższych okienkach.

 

Poznaj Ukrywane Tajemnice Aktywnego Odchudzania  

 

 

Zapisz się na BEZPŁATNY biuletyn.

Zacznij

aktywne odchudzanie

oraz odkryj strategie, które poprawią Twój wygląd – Gwarantowane!

Strategie i sekrety odchudzania, o których nie wie 90% ludzi.

Zgadzam się z Polityką Prywatności

 

trener personalny słupsk
Aktywne odchudzanie, diety, trener osobisty
Zgadzam się z Polityką Prywatności
Facebook
Aktywne odchudzanie Słupsk, Aktywne odchudzanie Koszalin, Aktywne odchudzanie Lębork, Aktywne odchudzanie Bytów

Chudnij 5kg Co 30 Dni Zdrowo,
BEZ Głodzenia Się, BEZ Liczenia Kalorii
I BEZ Efektu Jo - Jo Z Moimi Metodami Zawartymi W Poradniku.
aktywne odchudzanie ebook
Aktywne odchudzanie